LZS Biadacz - strona nieoficjalna

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

LZS Gronowice - LZS Bąków
Polonia Smardy - LZS Biadacz
LZS Krzywizna - LZS Lasowice Wielkie
LZS Kujakowice - LZS Borkowice
LZS Bogacica - Rolnik Paruszowice
LZS Ligota Górna - LZS Nasale

Rolnik Paruszowice 1:2 LZS Ligota Górna
LZS Borkowice 1:1 LZS Bogacica
LZS Lasowice Wielkie 1:6 LZS Kujakowice
LZS Biadacz 0:8 LZS Krzywizna
LZS Bąków 0:1 Polonia Smardy
LZS Nasale 0:14 LZS Gronowice

Ogólna historia klubu

Ogólna historia LZS Biadacz

Historia Ludowego Zespołu Sportowego z Biadacza sięga aż 1961r. Wtedy to p. Józef Grabas (obecnie mieszkaniec Kanady, który do tej pory wspiera nasz klub) założył sekcję piłkarską seniorów i stanął na jej czele, zostając jej pierwszym prezesem. W skład zarządu wchodzili jeszcze sekretarz - Zdzisław Karbowniczek i skarbnik - Alojzy Chruszczewski.
Na samym początku zespół sportowy rozwijał swoją działalność i cieszył się bardzo dużą popularnością oraz zainteresowaniem społeczności Biadacza.

W latach 80-tych LZS Biadacz dział szczególnie prężnie. Drużyna grała co raz lepiej i włączyła się do walki o wejście do Klasy B. Klubowi udało mu się to osiągnąć w 1986 r. pozostając w tej klasie rozgrywek jeszcze przez dwa kolejne sezony. W tym czasie piłkarze brali również udział w pucharach Polski LZS- ów, a w 1985 r. wywalczyli puchar Burmistrza Miasta Kluczborka. Ponadto zarząd LZS Biadacz organizował festyny i zabawy dochodowe w celu zdobycia funduszy na rozwój zespołu, sprzęt sportowy itp. które były atrakcją dla całej ludności wsi. W tym czasie LZS był jednym z głównych ośrodków kultury we wsi, który skupiał wokół siebie wielu ludzi, wypełniając im ich wolny czas. Mieszkańcy Biadacza chętnie pomagali klubowi na różne sposoby, np. zapewniając transport piłkarzy na mecze. Prym w tym wiedli panowie Henryk Kwoka, Jan Rogowski, Jan Niedźwiedzki. Do najbardziej prężnych i sumiennych piłkarzy tamtych czasów należeli: Ryszard Jankowski, Mieczysław Tomaszewski, Lenon Bonisławski, Lech Wróblewski, Zbigniew Niewada, Stanisław Kukurowski, Piotr Ciastoń, Andrzej Tomaszewski, Ryszard Fras, Andrzej Celmerowski, Wiesław Listowski, Jan Tomaszewski, Józef Tomaszewski, Mirosław Zwoliński.

W roku 1988 zespół zawiesił swoją działalność.

Przez pierwszą część lat 90-tych część zawodników oraz młodzież z Biadacz grała m.in w drużynie piłkarskiej z pobliskich Kozłowic. W końcu w 1997 r. były piłkarz LZS Biadacz, ksiądz Jan Tomaszewski postanawia reaktywować klub piłkarski. Znów od samych podstaw budowana jest drużyna piłkarska. Prezes ściąga piłkarzy z Biadacza, którzy dotychczas grali w innych klubach i na nich opiera trzon drużyny. Pozyskuj on również środki finansowe i rozpoczyna budowę nowej szatni na terenie boiska. Warto również dodać, że oprócz sekcji seniorów powstała również sekcja trampkarzy, która pod wodzą p. Marka Ślusarka z powodzeniem walczyła w lidze młodzików zajmując czołowe miejsca (wyprzedzając m.in trampkarzy KKS Kluczbork)

W 2000 r. zmienia się zarząd, który postanawia wprowadzić nowego ducha w drużynę ściągając kilku nowych, doświadczonych zawodników. Pan Roman Niedźwiedzki i p. Andrzej Zaród świetnie współpracują ze sobą i po kilku sezonach ogrywania się zespołu, cały czas wzmacnianego wartościowymi graczami LZS Biadacz awansuje do Klasy B i z powodzeniem walczy w rozgrywkach o mistrzostwo.  W sezonie 2003/2004 zajmuję on pierwsze miejsce w swojej grupie i od upragnionego, historycznego awansu do Klasy A dzieli go tylko dwumecz barażowy z mistrzem drugiej grupy. Niestety nie udaje się awansować i z drużyny odchodzi kilku znakomitych zawodników.

W następnych sezonach zespół nie gra już tak dobrze zajmując przedostatnie miejsca w tabeli, borykając się z kłopotami kadrowymi, w końcu trafia do najniższej klasy rozgrywek. W tym czasie do drużyny seniorskiej  wprowadzani są powoli młodzi zawodnicy, którzy grali dotychczas w drużynie juniorów. Treningiem ich zajął się p. Ryszard Fras. Na owoc jego pracy nie trzeba było długo czekać gdyż LZS Biadacz stał się "czarnym koniem" regionalnych rozgrywek Pucharu Polski w sezonie 2005/2006 eliminując po kolei drużyny, które grały wtedy w ówczesnej Klasie A. Dopiero w finale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Kluczbork polegli nieznacznie z Widawą Lubską. W lidze piłkarze również grali dobrze i  zajęli pierwsze miejsce w Klasie C, premiowane awansem.
Obecnie drużyna seniorska LZS Biadacz gra w Klasie C, grupa Kluczbork I.

A oto jak przedstawiają się składy zarządu LZS-u w Biadaczu w trakcie jego działalności:

1. 1961r. - 1966r.

Prezes: Stanisław Trembulak

7. 1978 r. – 1987 r.
Prezes: Ryszard Fras

W latach 1988 – 1997 zespół zawiesił działalność.

8. 1997 r. – 1999 r.
Prezes: ks. Jan Tomaszewski

9. 2000 r. - 2008r.
Prezes: Roman Niedźwiedzki
Zastępca: Andrzej Zaród
Skarbnik: Zdzisław Karbowniczek

10. 2009r. - do teraz

Prezes: Zdzisław Karbowniczek

Zastępca: Mariusz Kwoka

Skarbnik: Jarosław Kwoka

Jeśli zauważyłeś błąd, nieścisłość lub posiadasz ciekawe informacje dotyczące LZS-u Biadacz to podziel się nimi z nami, a na pewno trafią one na tą stronę!

mail: lzsbiadacz@gmail.com

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

LZS BiadaczRolnik Paruszowice
LZS Biadacz 1:5 Rolnik Paruszowice